X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
technology
الهام زندگانی چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶

بسیاری از کاربران نسل دوم گوشی‌های پیکسل گوگل به تازگی گزارش‌هایی درباره ریبوت شدن مکرر و اتفاقی این دستگاه‌ها در هنگام اتصال به ارتباط سلولار همراه منتشر کرده‌اند. اولین گزارش‌ها درباره مشکل مذکور درواقع ماه گذشته منتشر شدند و کاربران گوشی‌های پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال در صفحه‌های تالار گفتگوی محصول گوگل از باگ ریبوت شدن مکرر دستگاه‌هایشان شکایت کردند اما در آن زمان هنوز علت اصلی این مشکل مشخص نشده بود. سرانجام یکی از کاربران باهوش گوشی‌های پیکسل موفق شد ریشه اصلی مشکل ریبوت شدن را کشف کند. حالا به خوبی می‌دانیم مودم LTEنسل تازه پیکسل مقصر اصلی این ماجراست.

این کاربر نادر بابیلی نام دارد و تجربیاتش را در ماجرای مواجهه با مشکل ریبوت شدن گوشی خود و همچنین کشف ریشه آن مرتبط با شبکه LTE با سایر کاربران در تالار گفتگوی کاربران پیکسل گوگل به اشتراک گذاشت. لازم است بگوییم که این کاربر توانسته است مشکل ریبوت شدن دستگاهش را با تغییر وضعیت شبکه ارتباطی گوشی به 3G-only رفع کند. او در این باره مدعی شده است گوشی‌اش در موقعیتی ریبوت می‌‌شود که فقط شبکه ارتباطی LTE آن هم با امواج ضعیف در دسترس باشد. نادر بابیلی همچنین گفته است که گوشی‌اش در حالت اتصال به شبکه Wi-Fi خانگی به ندرت دچار مشکل ریبوت می‌شود. اگر گوشی از بازه امواج شبکه Wi-Fi خارج شود، در فواصل زمانی تصادفی مکررا ریبوت خواهد شد.

برای تغییر وضعیت شبکه ارتباطی گوشی می‌تواند در منوی تنظیمات به قسمت Networks بروید و در بخش internet گزینه 3G-only را انتخاب کنید. درواقع در این قسمت قادر خواهید بود شبکه ارتباطی دلخواه را برای اتصال داده‌ها انتخاب کنید و با توجه به مشکل مذکور پیشنهاد می‌کنیم فعلا از حالتLTE استفاده نکنید. از طرف دیگر برخی کاربران گوشی‌های پیکسل تازه مدعی شده‌اند دستگاه‌هایشان در شرایطی به‌جز اتصال به شبکه LTE هم دچار مشکل ریبوت شده است. این موضوع همچنین باعث سردرگمی بیشتر کارشناسان و کاربران شده چراکه ظاهرا هنوز هم علت اصلی مشکل مذکور کشف نشده است.


منبع: جی اس ام

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :